Siūlau Darbo Kodekso papildymą HR moterytėm
Susimąsčius, tai nors ir DK tikrai geras dalykas darbuotojo atžvilgiu, bet manau trūksta svarbių punktų. Dar prieš pat gaunant darbą, t.y vadinamasis "recruitinimo" procesas yra svarbus etapas. HR pupytėm palikta visiška laisvė išsidirbinėti ir ghostinti darbo kandidatus ir galvoja, kad tai taip pat, kaip ir ghostinti 5/10 incelius tinderyje po darbo dienos.
Nėra numatyto įstatymo, kad privaloma informuoti darbo kandidatą, kad jis nebuvo priimtas į darbą ar nebuvo atrinktas tolesniems etapams. Dažniausiai informuoja rimtesnės tarptautinės įmonės, nes pas juos tai atidirbtas procesas. O pavienės lietuviškos įmonėlės vos ne 90 tųjų gatvinių laikais vadovaujasi, kad prižada paskambinti, bet pasiunčia nx tave už nugaros.
Neskaitant, kad tas ghostinimas px jei darbo pokalbis iš vieno etapo. Bet kai šiuolaikiniams darbams (net ne rimtoms pozicijoms) būna kokie 5 etapai ir techninės užduotys, ir random po 4 etapų tave paghostina, tai tikrai nėra gerai žmogui psichologiškai, nes jau pats darbo ieškojimo procesas vargina emociškai, o čia kažkokia HR bobelė baigusi psichologijos studijas ir atrinkinėdama kandidatus pagal tai ar jis "vaibina" sprendžia žmonių likimus.
Be to čia lyg kokie dvigubi standartai, nes cringe skaityti linkedine, kai HR kuria postus, verkdamos, kad jas paghostina darbo kandidatas, neatėjo į interviu ir jai sugadino dieną...juk reikia payappinti su kitais HRais linkedine apie tai..
Neskaitant, kad nemažai darbo skelbimų fake yra, nes įmonė kandidatą jau turi iš artimo rato ar rekomendacijų, o skelbimus kelia nors neieško darbuotojų, bet sodra/darbo birža tai reikalauja, tai vėl apeina įstatymus.
Darbo paieška turi šiokią tokią kontrolę, bet kas iš tų skelbimų ir darbo ieškojimo platformų, kai randominė HR, kur dauguma net nebaigusios tos krypties studijų, kaip žmogiškųjų resursų valdymas ir pan, o random kokią sociologiją ar kūrybines industrijas baigia ir per pažįstamas HR draugelas gauna tą darbą, ir net neturint tikrų skilų sprendžia ar priimti žmogų į darbą, pagal tuos pačius skilus, kaip tinderyje chadus renkasi.
P.S darbą turiu, ir ne apie save kalbu, bei Lietuvoje gal nėra taip blogai, kaip užsienyje, kur į vieną darbo poziciją n žmonių kandidatuoja, bet tas ghostinimo procesas, tai lyg late stage kapitalizmo distopija.